Samodzielne ćwiczenia czy z trenerem personalnym?

Autor: | Posted in Trening No comments

Aktywność fizyczna odgrywa bardzo istotną rolę w codziennym życiu każdego z nas. O tym, że ruch to zdrowie uczymy się od najmłodszych lat. Dzięki niemu dbamy o ogólną kondycję organizmu, sprawność fizyczną oraz wydolność mięśniową i ruchową. Ponadto regularne uprawianie sportów i treningi podnoszą odporność oraz sprawiają, że stawy oraz układ kostny są mocniejsze i mniej narażone na choroby w przyszłości. Doskonałym wyborem, jeśli chcesz zacząć się więcej ruszać i zadba o swoje zdrowie oraz sylwetkę, jest rozpoczęcie profesjonalnych treningów na siłowni. Czy warto podejmować się tego zadania samemu, czy lepiej zgłosić się po wsparcie do profesjonalnego trenera? Sprawdź!

Korzyści z treningu indywidualnego na siłowni

Trening ogólnorozwojowy z wykorzystaniem sprzętu pomaga zadbać o całą sylwetkę. Wzmacnia on wszystkie partie mięśni i sprawia, że są one sprawniejsze i mocniejsze, podnosi również siłę i wydolność organizmu, poprawiaj jego kondycję oraz pomagaj w modelowaniu sylwetki. Poprawnie wykonany trening funkcjonalny na siłowni to doskonały sposób na zbudowanie masy mięśniowej oraz na osiągnięcie wymarzonej wizualnie sylwetki. Zadbanie o wszystkie partie mięśni, a nie skupianie się tylko na brzuchu, udach czy pośladkach sprawia, że cała będzie ona wysportowana i zdrowa, i naprawdę atrakcyjna wizualnie. Jest to rozwiązanie nie tylko rozsądne w kwestii gubienia tkanki tłuszczowej i zamieniania jej w tkankę mięśniową, ale także w kwestii zdrowotnej.

Dlaczego warto zdecydować się na trening funkcjonalny?

Aktywność fizyczna to jeden z dwóch podstawowych składników dbania o zdrowy i piękny wygląd ciała oraz o jego dobrą kondycję. Drugi to odpowiednia dieta, dopasowana do poziomu aktywności fizycznej pod kątem liczby kalorii oraz przede wszystkim bogata w minerały i witaminy. Poprawią one nie tylko sprawność organizmu i podniosą jego wydajność, ale także pozytywnie wpłyną na samopoczucie fizyczne, dzięki czemu aktywność fizyczna będzie jeszcze chętniej podejmowana. Zarówno do jednej, jak i do drugiej kwestii warto podejść bardzo rozsądnie i profesjonalnie, aby nie tylko osiągnąć oczekiwane rezultaty wizualne, ale także nie narażać niepotrzebnie swojego zdrowia i bezpieczeństwa.

Zaufaj trenerowi osobistemu

Decydując się na trening na siłowni, należy koniecznie pamiętać, aby wszystkie ćwiczenia wykonywać w sposób poprawny. Jest to bardzo istotne, ponieważ nieodpowiednie korzystanie ze sprzętów, zbyt duże obciążenie na początek lub wykonywanie ćwiczeń ze złej pozycji może prowadzić do poważnych problemów. Kontuzje często początkowo mogą wydawać się naprawdę niegroźne, ale ostatecznie mogą prowadzić do naprawdę poważnych problemów zdrowotnych ciągnących się przez długie lata. Dlatego też należy podchodzić do tych kwestii z rozwagą i szczególnie na początku nie należy szanować i nadwyrężać mięśni. Dzięki temu uniknie się nie tylko zakwasów i zniechęcenia, ale także urazów i nadmiernego obciążenia stawów, co może niestety mieć bardzo negatywne skutki w przyszłości.

trener personalny w pracy

Personalny trening ogólnorozwojowy – ograniczenie ryzyka kontuzji i urazów

Wiele osób decyduje się na rozpoczęcie treningów na siłowni samodzielnie. Wykonywanie ćwiczeń niestety jest wtedy często błędne. Tutoriale dostępne w internecie są mało dokładne, przez co trudno określić, czy ułożenie ciała oraz pozycja jest na pewno odpowiednia, a dobrane obciążenie nie jest zbyt duże. Niesie to za sobą ryzyko, że podczas ćwiczeń zamiast poprawić swoje zdrowie, to znacznie je pogorszyć i nabawimy się przewlekłych kontuzji oraz urazów, które utrudnią nam nie tylko ćwiczenia, ale także codzienne funkcjonowanie. Dlatego też zamiast ryzykować, najlepiej na początku skorzystać z porad trenera personalnego, który pomoże we wszystkich podstawowych kwestiach i pomoże nam zapewnić najwyższe bezpieczeństwo podczas treningów.

Wsparcie trenera personalnego jest nieocenione szczególnie na początku. Nie tylko będzie on czuwał nad naszym bezpieczeństwem, ale także pomoże dopasować ćwiczenia do naszych indywidualnych potrzeb. Mimo iż trening ogólny może wydawać się bardzo uniwersalny, to w rzeczywistości dopasowanie odpowiednich ćwiczeń do możliwości osoby, która ma je wykonywać oraz do jej sylwetki i oczekiwań względem niej jest bardzo istotne. Dlatego warto poprosić o pomoc trenera osobistego, który ułoży odpowiedni plan treningowy, który nie tylko nie będzie miał negatywnych skutków zdrowotnych, ale także pozwoli osiągnąć oczekiwane rezultaty.