Sposób na zdrowe włosy – suplementacja

Autor: | Posted in Suplementy diety 1 Comment

Wiele kobiet, a także mężczyzn w różnym wieku ma problemy z włosami. Wypadanie włosów jest bolączką wielu kobiet. Bo która z nas nie pragnie mieć zdrowych, lśniących i pięknych włosów, które zachwycą niejedno męskie oko? Niestety nie każdą z nas natura obdarzyła lśniącymi włosami. Dlatego, gdy wypadają nam włosy, tracą blask, łamią się i rozdwajają, próbujemy różnych sposobów, by ratować nasze włosy. Oprócz sprawdzonych przez nasze babcie domowych sposobów na zdrowe włosy, możemy także nabyć w aptekach różne suplementy diety, które poprawią kondycję naszych włosów.

Suplementy diety na zdrowe włosy

Wypadanie włosów i ich łamliwość może mieć różne powody, może to być wpływ promieni słonecznych, przebytych chorób, zabiegi fryzjerskie, nieodpowiednia dieta a także niedobór niektórych witamin. Jeśli nie możemy dostarczyć naszemu organizmowi witamin przez zbilansowaną dietę, możemy sięgnąć po środki farmakologiczne. W aptekach i drogeriach możemy wybierać spośród wielu produktów wpływających nie tylko na włosy, ale także na skórę i paznokcie. Są to przede wszystkim tabletki i kapsułki, ale także różnego rodzaj herbatki. Jednak najskuteczniejsze są te preparaty, które działają od środka, nawilżając naszą skórę i dostarczając naszemu organizmowi niezbędnych witamin. Podstawą takich tabletek i kapsułek na piękne włosy i paznokcie jest wyciąg ze skrzypu polnego.

Skrzyp polny jest bogatym źródłem naturalnych przeciwutleniaczy i substancji, które uszczelniają naczynia krwionośne. Zawiera także, niezbędne dla pięknych włosów związki krzemu wpływające na metabolizm kolagenu w skórze i uelastyczniające wytwory naskórka (w tym właśnie włosy) oraz sam naskórek. Suplementy diety zawierają także inne składniki, które mają korzystny wpływ na wygląd i kondycję naszych włosów. Są to przede wszystkim witaminy takie jak: C, E, B1, B2, B6, B12, A, a także L-cystyna, żelazo, DL-metionina, pantotenian wapnia, który stymuluje wzrost komórek i regeneruje tkankę łączną, cynk i miedź.

Suplementy na włosy – uzbrój się w cierpliwość

Oczywiście, jak każdy preparat, także te kapsułki czy tabletki różnie działają na różnych ludzi. Jednym faktycznie przynoszą one widoczne efekty, innym nic nie dają. Jednak zażywając takie preparaty nie możemy liczyć na natychmiastową poprawę, gdyż wpływają one przede wszystkim na powstawanie nowych włosów.

Comments
  1. Posted by Marikka

Dodaj komentarz