Jak wybrać dietetyka?

Autor: | Posted in Porady kulturystyczne No comments

Dietetyk jest osobą, która najbardziej pomoże nam przy zrzuceniu wagi lub w przypadku powrotu do zdrowego trybu życia. W dzisiejszych czasach, coraz więcej osób korzysta z usług dietetyka. Czynności, które wchodzą w skład pracy dietetyka, pomogą niejednemu z nas poprawić swój sposób odżywiania się.Warto bowiem zaznaczyć, że wiedza dietetyka jest powszechnie rozległa, jeśli chodzi o żywność. Jest to osoba, która zna nie tylko skład kaloryczny większości produktów. Dietetyk będzie wiedział, co w naszym przypadku może nam zaszkodzić, a co pomóc.
Tabele kaloryczne to nie wszystko. Dietetycy posiadają obszerną wiedzę w zakresie różnego rodzaju diet. Wiedzą też, ile kalorii i gramów danej grupy potrzebują osoby będące w konkretnym przedziale wiekowym.

Usługi dietetyka polegają przede wszystkim na ustaleniu naszego nowego jadłospisu, który będzie zdrowszy i bogatszy we wszelkie witaminy, substancje i minerały, które są potrzebne w naszym stanie. Aby to zrobić, dietetyk musi znać wszystkie nasze choroby, schorzenia oraz złe nawyki żywieniowe, które można zniwelować. Poza tym, przychodząc do dietetyka po poradę, zawsze mamy jakiś cel. Niektórzy mają problem z nadwagą, inni chcieliby przytyć np. po chorobie. Oprócz tego, do dietetyka udajemy się w przypadku, gdy chcemy wzmocnić nasz organizm, zwiększyć masę mięśniową lub rzeźbę.

Ile kosztują jego usługi?

Porady dietetyka, pojedyncze lub regularne, kosztują tyle, co normalna wizyta u specjalisty. Ceny zaczynają się od 100 złotych, jednak cennik jest ustalany w zależności od zadań, jakie wykonuje dla nas dietetyk. W większości, najniższa cena za wizytę obejmuje czynności takie jak:

  • Przygotowanie jadłospisu na 2 tygodnie,
  • Opracowanie wspólnie programu motywacyjnego,
  • Porady dla nas odnośnie motywacji indywidualnej.

Wszystkie te usługi możemy uzyskać już po pierwszym spotkaniu kontrolnym. Dietetyk musi nas najpierw poznać i dowiedzieć się jak najwięcej o naszym trybie życia, sposobie odżywiania się oraz o tym, jaki jest nasz cel na najbliższe miesiące lub lata.

Kolejne spotkania będą miały na celu sprawdzenie, jak sobie radzimy z poradami od dietetyka, czy są pierwsze efekty i jakie. Oprócz tego, na kolejnej wizycie, dietetyk podtrzymuje ustalony wcześniej jadłospis lub dodaje do niego nowe produkty.

Kolejne wizyty, które będziemy odbywać z dietetykiem, mogą kosztować w dolnej granicy, czyli 100 złotych, lub nieco więcej. Warto jednak dodać, że kwota, jaką należy zapłacić za usługę u dietetyka, raczej nie będzie przekraczać 400 złotych – podaje Dominik Kopczyński, właściciel serwisu Trenujmy24.pl. W znacznej większości, cena wizyty u dietetyka zależy od tego, jakie usługi on dla nas wykonuje. Poza tym, liczy się to, do jakiego dietetyka przychodzimy. Często bowiem, popularny i szczególnie ceniony specjalista, będzie miał droższe usługi.

Trener

Niemniej jednak, warto jest skorzystać z usług dietetyka. Ceny za porady nie są co prawda niskie, jednak nie zaliczają się one do najdroższych. Każdy z nas tak naprawdę może udać się do dietetyka. Różne są nasze problemy zdrowotne, plany na przyszłość oraz złe nawyki. Nie zawsze jesteśmy w stanie sami ustalić sobie dietę. Jest to więc porównywalna sytuacja do korzystania z usług trenera personalnego. Dietetycy znają tabele kaloryczne na pamięć, tak samo jak działanie konkretnej grupy produktów spożywczych na daną sferę naszego ciała i zdrowia.


Szukasz sprawdzonej diety stworzonej przez zawodowego dietetyka? Odwiedź stronę Dominika Kopczyńskiego i dowiedz się jaką dietę może zaplanować dla Ciebie.